Informatii generale
| An | 20122015 - |
| Marca | Toyota |
| Motor | 4.5d AT (272 HP) 4WD |
| Tipul corpului | SUV |
| Model | Land Cruiser 200 Series Facelift |
| usi | 5 |
| scaune | 57 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4950 mm |
| Lăţime | 1970 mm |
| Înălţime | 1950 mm |
| Ampatamentul | 2850 |
| Greutate | 1950 kg |
| lățimea maximă | 3350 kg |
| Boot capacitate | 701 l |
Transmisia motorului
| Motor | 4461 |
| Motorul kw | 199 kw |
| Motor hp | 267 hp |
| Cuplul | 199 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 8 |
| Diametrul cilindrilor | - |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 93 liters |
| Eco standard | Euro 4 |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 285/65/R17 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 210 km/h |
| Accelerare | 8.9 s |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |