Informatii generale
| An | 1991 - 2001 |
| Marca | Toyota |
| Motor | 2.5 Twin-turbo 24V GT (280 HP) |
| Tipul corpului | Cabrio |
| Model | Soarer III |
| usi | 2 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4860 mm |
| Lăţime | 1790 mm |
| Înălţime | 1350 mm |
| Ampatamentul | 2690 |
| Greutate | 1350 kg |
| lățimea maximă | 1835 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2492 |
| Motorul kw | 205 kw |
| Motor hp | 275 hp |
| Cuplul | 205 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 86 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 78 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 225/55 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | 8.6 l/100km |