Informatii generale
| An | 2000 - 2006 |
| Marca | Volkswagen |
| Motor | 1.8T (150Hp) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | Golf IV Variant |
| usi | - |
| scaune | - |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4397 mm |
| Lăţime | 1735 mm |
| Înălţime | 1473 mm |
| Ampatamentul | 2515 |
| Greutate | 1473 kg |
| lățimea maximă | 1625 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1781 |
| Motorul kw | 110 kw |
| Motor hp | 147 hp |
| Cuplul | 110 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | - |
| Diametrul cilindrilor | 81 mm |
| Supape în cilindri | - |
| Gears | - |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 62 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | - |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |