Informatii generale
| An | 2003 - 2005 |
| Marca | Volkswagen |
| Motor | 1.9 TDI (130 HP) |
| Tipul corpului | - |
| Model | Polo IV (9N) |
| usi | 3 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 3897 mm |
| Lăţime | 1650 mm |
| Înălţime | 1465 mm |
| Ampatamentul | 2460 |
| Greutate | 1465 kg |
| lățimea maximă | 1660 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1896 |
| Motorul kw | 95 kw |
| Motor hp | 127 hp |
| Cuplul | 95 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 79,5 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 45 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 185/60 R14 |
| Roți | 6JX15 |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 206 km/h |
| Accelerare | 9.3 s |
| Orașul de combustibil | 6.6 l/100km |
| Drumul de combustibil | 4.1 l/100km |
| Combustibil mediu | 5 l/100km |