Informatii generale
| An | 1997 - 2003 |
| Marca | Volkswagen |
| Motor | Long 2.4d MT (75 HP) |
| Tipul corpului | Compact MPV |
| Model | Transporter T4 |
| usi | - |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 5107 mm |
| Lăţime | 1840 mm |
| Înălţime | 1940 mm |
| Ampatamentul | 3320 |
| Greutate | - |
| lățimea maximă | 2700 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 238 |
| Motorul kw | 55 kw |
| Motor hp | 74 hp |
| Cuplul | 55 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Diesel |
| Cilindri | - |
| Diametrul cilindrilor | - |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 80 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | - |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |