Allmän information
| År | 2004 - - |
| varumärke | Audi |
| Motor | 1.6 16 V (110 HP) |
| Kroppstyp | Cabrio |
| Modell | Cabriolet 2+2 |
| dörrar | 2 |
| Säten | 2 |
Kroppsfunktioner
| Längd | 4100 mm |
| Bredd | 1625 mm |
| Höjd | 1300 mm |
| Hjulbas | - |
| Vikt | 1300 kg |
| maximal bredd | 900 kg |
| Startkapacitet | - |
Motoröverföring
| Motor | 0 |
| Motor kw | - |
| Motorhk | - |
| Vridmoment | - |
| Bränsletillförseln | - |
| cylindrar | - |
| Cylindrar diameter | - |
| Ventiler i cylindrar | - |
| Gears | - |
| Bränsle | - |
| Bränslekapacitet | - |
| Eco standart | - |
Chassi
| magmuskler | Yes |
| Frambromsar | - |
| Bakre bromsar | - |
| Däck | - |
| Wheels | - |
Löpande egenskaper
| högsta hastighet | - |
| Acceleration | - |
| Bränsleby | - |
| Bränsleväg | 6.1 l/100km |
| Bränslemedelvärde | - |