Allmän information
| År | 2000 - 2006 |
| varumärke | BMW |
| Motor | 3.0 MT (231 HP) 4WD |
| Kroppstyp | SUV |
| Modell | X5 I (E53) |
| dörrar | 5 |
| Säten | 5 |
Kroppsfunktioner
| Längd | 4667 mm |
| Bredd | 1872 mm |
| Höjd | 1707 mm |
| Hjulbas | 2820 |
| Vikt | 1707 kg |
| maximal bredd | 2600 kg |
| Startkapacitet | 1550 l |
Motoröverföring
| Motor | 2979 |
| Motor kw | 169 kw |
| Motorhk | 226 hp |
| Vridmoment | 169 N*m/rpm |
| Bränsletillförseln | Injection |
| cylindrar | 6 |
| Cylindrar diameter | 84 mm |
| Ventiler i cylindrar | 4 |
| Gears | 6 |
| Bränsle | A-98 |
| Bränslekapacitet | 93 liters |
| Eco standart | EURO IV |
Chassi
| magmuskler | - |
| Frambromsar | - |
| Bakre bromsar | - |
| Däck | 235/65 R17 |
| Wheels | - |
Löpande egenskaper
| högsta hastighet | 215 km/h |
| Acceleration | 8.3 s |
| Bränsleby | - |
| Bränsleväg | - |
| Bränslemedelvärde | - |
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
11 månader sedan
11 månader sedan
10 månader sedan
10 månader sedan
9 månader sedan
9 månader sedan
9 månader sedan
9 månader sedan
9 månader sedan
9 månader sedan
9 månader sedan
9 månader sedan
9 månader sedan
9 månader sedan
9 månader sedan
9 månader sedan
9 månader sedan
8 månader sedan
8 månader sedan
8 månader sedan
8 månader sedan
6 månader sedan
6 månader sedan
6 månader sedan
5 månader sedan
3 månader sedan
2 månader sedan
2 månader sedan
2 månader sedan
2 månader sedan
2 månader sedan
2 månader sedan
2 månader sedan
2 månader sedan
2 månader sedan
månad sedan
månad sedan
månad sedan
månad sedan
månad sedan
månad sedan
29 dagar sedan
29 dagar sedan
29 dagar sedan
29 dagar sedan
29 dagar sedan
29 dagar sedan
29 dagar sedan
29 dagar sedan
29 dagar sedan
28 dagar sedan
28 dagar sedan
28 dagar sedan
28 dagar sedan
28 dagar sedan
28 dagar sedan
28 dagar sedan
28 dagar sedan
28 dagar sedan
28 dagar sedan
26 dagar sedan
26 dagar sedan
26 dagar sedan
26 dagar sedan
26 dagar sedan
26 dagar sedan
26 dagar sedan
26 dagar sedan
26 dagar sedan
26 dagar sedan
24 dagar sedan
24 dagar sedan
24 dagar sedan
24 dagar sedan
24 dagar sedan
24 dagar sedan
24 dagar sedan
24 dagar sedan
24 dagar sedan
24 dagar sedan
23 dagar sedan
23 dagar sedan
23 dagar sedan
23 dagar sedan
23 dagar sedan
23 dagar sedan
23 dagar sedan
23 dagar sedan
23 dagar sedan
23 dagar sedan
22 dagar sedan
22 dagar sedan
22 dagar sedan
22 dagar sedan
22 dagar sedan
22 dagar sedan
22 dagar sedan
22 dagar sedan
22 dagar sedan
22 dagar sedan
21 dagar sedan
21 dagar sedan
21 dagar sedan
21 dagar sedan
21 dagar sedan
21 dagar sedan
21 dagar sedan
21 dagar sedan
21 dagar sedan
21 dagar sedan
20 dagar sedan
20 dagar sedan
20 dagar sedan
20 dagar sedan
20 dagar sedan
20 dagar sedan
20 dagar sedan
20 dagar sedan
20 dagar sedan
20 dagar sedan
19 dagar sedan
19 dagar sedan
19 dagar sedan
19 dagar sedan
19 dagar sedan
19 dagar sedan
19 dagar sedan
19 dagar sedan
19 dagar sedan
19 dagar sedan
16 dagar sedan
16 dagar sedan
16 dagar sedan
16 dagar sedan
16 dagar sedan
16 dagar sedan
16 dagar sedan
16 dagar sedan
13 dagar sedan
13 dagar sedan
13 dagar sedan
13 dagar sedan
13 dagar sedan
13 dagar sedan
13 dagar sedan
10 dagar sedan
10 dagar sedan
10 dagar sedan
10 dagar sedan
10 dagar sedan
10 dagar sedan
10 dagar sedan
10 dagar sedan
10 dagar sedan
10 dagar sedan
9 dagar sedan
9 dagar sedan
9 dagar sedan
9 dagar sedan
9 dagar sedan
9 dagar sedan
9 dagar sedan
9 dagar sedan
9 dagar sedan
9 dagar sedan
8 dagar sedan
8 dagar sedan
8 dagar sedan
8 dagar sedan
8 dagar sedan
8 dagar sedan
8 dagar sedan
8 dagar sedan
8 dagar sedan
8 dagar sedan
7 dagar sedan
7 dagar sedan
7 dagar sedan
7 dagar sedan
7 dagar sedan
7 dagar sedan
7 dagar sedan
7 dagar sedan
7 dagar sedan
6 dagar sedan
6 dagar sedan
6 dagar sedan
6 dagar sedan
6 dagar sedan
6 dagar sedan
6 dagar sedan
6 dagar sedan
6 dagar sedan
6 dagar sedan
5 dagar sedan
5 dagar sedan
5 dagar sedan
5 dagar sedan
5 dagar sedan
5 dagar sedan
5 dagar sedan
5 dagar sedan
5 dagar sedan
5 dagar sedan
4 dagar sedan
4 dagar sedan
4 dagar sedan
4 dagar sedan
4 dagar sedan
4 dagar sedan
4 dagar sedan
4 dagar sedan
4 dagar sedan
4 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
3 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
dag sedan
dag sedan
dag sedan
dag sedan
dag sedan
dag sedan
dag sedan
dag sedan
dag sedan
dag sedan
15 timmar sedan
14 timmar sedan
14 timmar sedan
14 timmar sedan
14 timmar sedan
14 timmar sedan
14 timmar sedan
14 timmar sedan
14 timmar sedan
14 timmar sedan