Allmän information
| År | 2005 - - |
| varumärke | FAW |
| Motor | 1.6 i (102 HP) |
| Kroppstyp | Sedan |
| Modell | Jetta V |
| dörrar | 4 |
| Säten | 5 |
Kroppsfunktioner
| Längd | 4554 mm |
| Bredd | 1781 mm |
| Höjd | 1459 mm |
| Hjulbas | 2578 |
| Vikt | 1459 kg |
| maximal bredd | 1870 kg |
| Startkapacitet | - |
Motoröverföring
| Motor | 1595 |
| Motor kw | 75 kw |
| Motorhk | 101 hp |
| Vridmoment | 75 N*m/rpm |
| Bränsletillförseln | Injection |
| cylindrar | 4 |
| Cylindrar diameter | 81 mm |
| Ventiler i cylindrar | 2 |
| Gears | 5 |
| Bränsle | A-95 |
| Bränslekapacitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
Chassi
| magmuskler | Yes |
| Frambromsar | - |
| Bakre bromsar | - |
| Däck | 205/55 R16 |
| Wheels | 6.5 X 16 |
Löpande egenskaper
| högsta hastighet | 186 km/h |
| Acceleration | 12.2 s |
| Bränsleby | 10.1 l/100km |
| Bränsleväg | 6.2 l/100km |
| Bränslemedelvärde | 7.6 l/100km |
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
10 månader sedan
10 månader sedan
9 månader sedan