Allmän information
| År | 2004 - - |
| varumärke | Fiat |
| Motor | 1.2 MPI 4x4 (60 hp) |
| Kroppstyp | Hatchback |
| Modell | Panda 4x4 |
| dörrar | 5 |
| Säten | 5 |
Kroppsfunktioner
| Längd | 3538 mm |
| Bredd | 1578 mm |
| Höjd | 1590 mm |
| Hjulbas | 2305 |
| Vikt | - |
| maximal bredd | - |
| Startkapacitet | - |
Motoröverföring
| Motor | 1242 |
| Motor kw | 44 kw |
| Motorhk | 59 hp |
| Vridmoment | 44 N*m/rpm |
| Bränsletillförseln | Injection |
| cylindrar | 4 |
| Cylindrar diameter | 70,8 mm |
| Ventiler i cylindrar | 2 |
| Gears | 5 |
| Bränsle | A-95 |
| Bränslekapacitet | 30 liters |
| Eco standart | - |
Chassi
| magmuskler | - |
| Frambromsar | - |
| Bakre bromsar | - |
| Däck | 185/65 R14 |
| Wheels | - |
Löpande egenskaper
| högsta hastighet | 145 km/h |
| Acceleration | 20 s |
| Bränsleby | 7.9 l/100km |
| Bränsleväg | 5.8 l/100km |
| Bränslemedelvärde | 6.6 l/100km |