Allmän information
| År | 2006 - - |
| varumärke | Skoda |
| Motor | RS 2.0 TDI (170 HP) |
| Kroppstyp | Wagon |
| Modell | Octavia II Combi (1Z5) |
| dörrar | 5 |
| Säten | 5 |
Kroppsfunktioner
| Längd | 4572 mm |
| Bredd | 1769 mm |
| Höjd | 1468 mm |
| Hjulbas | 2578 |
| Vikt | 1468 kg |
| maximal bredd | 1985 kg |
| Startkapacitet | - |
Motoröverföring
| Motor | 1968 |
| Motor kw | 125 kw |
| Motorhk | 168 hp |
| Vridmoment | 125 N*m/rpm |
| Bränsletillförseln | Common rail |
| cylindrar | 4 |
| Cylindrar diameter | 81 mm |
| Ventiler i cylindrar | 4 |
| Gears | 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränslekapacitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
Chassi
| magmuskler | Yes |
| Frambromsar | - |
| Bakre bromsar | - |
| Däck | 225/40 R18 |
| Wheels | - |
Löpande egenskaper
| högsta hastighet | 224 km/h |
| Acceleration | 8.5 s |
| Bränsleby | - |
| Bränsleväg | - |
| Bränslemedelvärde | - |
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
2 år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
år sedan
11 månader sedan
11 månader sedan
9 månader sedan
9 månader sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan
2 dagar sedan