Allmän information
| År | 2005 - - |
| varumärke | Toyota |
| Motor | 1.3i 4WD (92HP) |
| Kroppstyp | - |
| Modell | bB II |
| dörrar | 5 |
| Säten | 5 |
Kroppsfunktioner
| Längd | 3785 mm |
| Bredd | 1690 mm |
| Höjd | 1635 mm |
| Hjulbas | 2540 |
| Vikt | 1635 kg |
| maximal bredd | - |
| Startkapacitet | - |
Motoröverföring
| Motor | 1297 |
| Motor kw | 67 kw |
| Motorhk | 90 hp |
| Vridmoment | 67 N*m/rpm |
| Bränsletillförseln | Injection |
| cylindrar | 4 |
| Cylindrar diameter | - |
| Ventiler i cylindrar | 4 |
| Gears | 4 |
| Bränsle | A-92 |
| Bränslekapacitet | 40 liters |
| Eco standart | - |
Chassi
| magmuskler | - |
| Frambromsar | - |
| Bakre bromsar | - |
| Däck | 175/65R14 |
| Wheels | - |
Löpande egenskaper
| högsta hastighet | - |
| Acceleration | - |
| Bränsleby | - |
| Bränsleväg | - |
| Bränslemedelvärde | - |