Allmän information
| År | 1997 - 2004 |
| varumärke | Toyota |
| Motor | 2.0 i (110 HP) |
| Kroppstyp | Sedan |
| Modell | Hilux Pick Up |
| dörrar | 4 |
| Säten | 5 |
Kroppsfunktioner
| Längd | 4690 mm |
| Bredd | 1690 mm |
| Höjd | 1650 mm |
| Hjulbas | 2850 |
| Vikt | - |
| maximal bredd | - |
| Startkapacitet | - |
Motoröverföring
| Motor | 1995 |
| Motor kw | 81 kw |
| Motorhk | 109 hp |
| Vridmoment | 81 N*m/rpm |
| Bränsletillförseln | - |
| cylindrar | 4 |
| Cylindrar diameter | - |
| Ventiler i cylindrar | 2 |
| Gears | - |
| Bränsle | A-92 |
| Bränslekapacitet | - |
| Eco standart | - |
Chassi
| magmuskler | - |
| Frambromsar | - |
| Bakre bromsar | - |
| Däck | - |
| Wheels | - |
Löpande egenskaper
| högsta hastighet | - |
| Acceleration | - |
| Bränsleby | - |
| Bränsleväg | - |
| Bränslemedelvärde | - |