Allmän information
| År | 1991 - 1997 |
| varumärke | Toyota |
| Motor | 2.8 D (91 HP) |
| Kroppstyp | Pickup |
| Modell | Hilux Pick Up |
| dörrar | 4 |
| Säten | 5 |
Kroppsfunktioner
| Längd | 4435 mm |
| Bredd | 1690 mm |
| Höjd | 1750 mm |
| Hjulbas | 2650 |
| Vikt | - |
| maximal bredd | - |
| Startkapacitet | - |
Motoröverföring
| Motor | 2779 |
| Motor kw | 67 kw |
| Motorhk | 90 hp |
| Vridmoment | 67 N*m/rpm |
| Bränsletillförseln | Diesel |
| cylindrar | 4 |
| Cylindrar diameter | 96 mm |
| Ventiler i cylindrar | 2 |
| Gears | - |
| Bränsle | Diesel |
| Bränslekapacitet | - |
| Eco standart | - |
Chassi
| magmuskler | - |
| Frambromsar | - |
| Bakre bromsar | - |
| Däck | - |
| Wheels | - |
Löpande egenskaper
| högsta hastighet | - |
| Acceleration | - |
| Bränsleby | - |
| Bränsleväg | - |
| Bränslemedelvärde | - |