Genel bilgi
| Yıl | 1998 - 2001 |
| Marka | BMW |
| Motor | 735 i (238 HP) |
| Vücut tipi | Sedan |
| model | 7er (E38) |
| Kapılar | 4 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4984 mm |
| Genişlik | 1862 mm |
| Yükseklik | 1435 mm |
| Dingil açıklığı | 2930 |
| Ağırlık | 1435 kg |
| maksimum genişlik | 2280 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 3600 |
| Motor kw | 175 kw |
| Motor hp | 235 hp |
| dönme momenti | 175 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 8 |
| Silindir çapı | 84 mm |
| Silindirlerde valflar | 4 |
| Gears | 5 |
| Yakıt | A-95 |
| Yakıt Kapasitesi | 85 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 235/60 R16 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 244 km/h |
| Hızlanma | 7.6 s |
| Yakıt kasabası | - |
| Yakıt yol | - |
| Yakıt ortalaması | 10.2 l/100km |