Genel bilgi
| Yıl | 2005 - 2008 |
| Marka | BMW |
| Motor | 730 Li (258 HP) |
| Vücut tipi | Sedan |
| model | 7er (E65|E66 L) |
| Kapılar | 4 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 5179 mm |
| Genişlik | 1900 mm |
| Yükseklik | 1490 mm |
| Dingil açıklığı | 3128 |
| Ağırlık | 1490 kg |
| maksimum genişlik | 2415 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 2996 |
| Motor kw | 189 kw |
| Motor hp | 253 hp |
| dönme momenti | 189 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 6 |
| Silindir çapı | 85 mm |
| Silindirlerde valflar | 4 |
| Gears | 6 |
| Yakıt | A-98 |
| Yakıt Kapasitesi | 88 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 245/55 R17 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 244 km/h |
| Hızlanma | 7.9 s |
| Yakıt kasabası | 14.6 l/100km |
| Yakıt yol | 7.5 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 10.1 l/100km |