Genel bilgi
| Yıl | 2002 - 2005 |
| Marka | BMW |
| Motor | 735 i L (272 HP) |
| Vücut tipi | Sedan |
| model | 7er (E65|E66 L) |
| Kapılar | 4 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 5170 mm |
| Genişlik | 1900 mm |
| Yükseklik | 1490 mm |
| Dingil açıklığı | 3130 |
| Ağırlık | 1490 kg |
| maksimum genişlik | 2480 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 3600 |
| Motor kw | 199 kw |
| Motor hp | 267 hp |
| dönme momenti | 199 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 8 |
| Silindir çapı | 84 mm |
| Silindirlerde valflar | 4 |
| Gears | 6 |
| Yakıt | A-95 |
| Yakıt Kapasitesi | 88 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 245/55 R17 |
| Tekerlekler | 8J x 17 |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 250 km/h |
| Hızlanma | 7.5 s |
| Yakıt kasabası | 15.3 l/100km |
| Yakıt yol | 8.3 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 10.9 l/100km |