Genel bilgi
| Yıl | 2005 - 2008 |
| Marka | BMW |
| Motor | 745 d (330 HP) |
| Vücut tipi | Sedan |
| model | 7er (E65|E66 L) |
| Kapılar | 4 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 5039 mm |
| Genişlik | 1902 mm |
| Yükseklik | 1491 mm |
| Dingil açıklığı | 2990 |
| Ağırlık | 1491 kg |
| maksimum genişlik | 2620 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 4423 |
| Motor kw | 242 kw |
| Motor hp | 324 hp |
| dönme momenti | 242 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Common rail |
| Silindirler | 8 |
| Silindir çapı | 87,0 mm |
| Silindirlerde valflar | 4 |
| Gears | 6 |
| Yakıt | Diesel |
| Yakıt Kapasitesi | 88 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 245/50R18 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 250 km/h |
| Hızlanma | 6.6 s |
| Yakıt kasabası | 13.5 l/100km |
| Yakıt yol | 7.2 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 9.5 l/100km |