Genel bilgi
| Yıl | 2012 - |
| Marka | BMW |
| Motor | 730Ld 3.0d AT (258 HP) |
| Vücut tipi | Sedan |
| model | 7er (F01/F02/F04) Facelift |
| Kapılar | 4 |
| Koltuklar | 4 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 5219 mm |
| Genişlik | 1902 mm |
| Yükseklik | 1471 mm |
| Dingil açıklığı | 3210 |
| Ağırlık | 1471 kg |
| maksimum genişlik | 2535 kg |
| Önyükleme kapasitesi | 500 l |
Motor Şanzıman
| Motor | 2993 |
| Motor kw | 189 kw |
| Motor hp | 253 hp |
| dönme momenti | 189 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Common rail |
| Silindirler | 6 |
| Silindir çapı | 90 mm |
| Silindirlerde valflar | 4 |
| Gears | 8 |
| Yakıt | Diesel |
| Yakıt Kapasitesi | 80 liters |
| Eko standart | EURO V |
şasi
| ABS | - |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 245/55 R17 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 250 km/h |
| Hızlanma | 6.2 s |
| Yakıt kasabası | 6.8 l/100km |
| Yakıt yol | 4.9 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 5.6 l/100km |