Genel bilgi
| Yıl | 2000 - 2002 |
| Marka | Mercedes-Benz |
| Motor | CLK 200 Kompressor (163 HP) |
| Vücut tipi | Coupe |
| model | CLK (S208) |
| Kapılar | 2 |
| Koltuklar | 4 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4567 mm |
| Genişlik | 1722 mm |
| Yükseklik | 1371 mm |
| Dingil açıklığı | 2690 |
| Ağırlık | 1371 kg |
| maksimum genişlik | 1840 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 1998 |
| Motor kw | 120 kw |
| Motor hp | 161 hp |
| dönme momenti | 120 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 4 |
| Silindir çapı | 89,9 mm |
| Silindirlerde valflar | 4 |
| Gears | 6 |
| Yakıt | A-95 |
| Yakıt Kapasitesi | 62 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 205/55 R16 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 223 km/h |
| Hızlanma | 9.1 s |
| Yakıt kasabası | 13.6 l/100km |
| Yakıt yol | 7 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 9.4 l/100km |