Genel bilgi
| Yıl | 2013 - |
| Marka | Mercedes-Benz |
| Motor | 65 AMG Long 6.0 AT (630 HP) |
| Vücut tipi | Sedan |
| model | S-klasse AMG III (W222, C217) Sedan |
| Kapılar | 4 |
| Koltuklar | 45 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 5287 mm |
| Genişlik | 1915 mm |
| Yükseklik | 1499 mm |
| Dingil açıklığı | 3165 |
| Ağırlık | 1499 kg |
| maksimum genişlik | 2750 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 5980 |
| Motor kw | 462 kw |
| Motor hp | 619 hp |
| dönme momenti | 462 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 12 |
| Silindir çapı | - |
| Silindirlerde valflar | 3 |
| Gears | 7 |
| Yakıt | A-98 |
| Yakıt Kapasitesi | 70 liters |
| Eko standart | Euro 6 |
şasi
| ABS | - |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 255/40/R20, 285/35/R20 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 250 km/h |
| Hızlanma | 4.3 s |
| Yakıt kasabası | - |
| Yakıt yol | - |
| Yakıt ortalaması | - |