Genel bilgi
| Yıl | 1992 - 2000 |
| Marka | Mercedes-Benz |
| Motor | SEC CL 500 (140.070) (320 HP) |
| Vücut tipi | Coupe |
| model | S-klasse Coupe (C140) |
| Kapılar | 2 |
| Koltuklar | 4 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 5065 mm |
| Genişlik | 1912 mm |
| Yükseklik | 1445 mm |
| Dingil açıklığı | 2945 |
| Ağırlık | 1445 kg |
| maksimum genişlik | 2600 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 4973 |
| Motor kw | 235 kw |
| Motor hp | 315 hp |
| dönme momenti | 235 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 8 |
| Silindir çapı | 96,5 mm |
| Silindirlerde valflar | 4 |
| Gears | - |
| Yakıt | A-95 |
| Yakıt Kapasitesi | 100 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 255/45 R18 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 250 km/h |
| Hızlanma | 7.3 s |
| Yakıt kasabası | - |
| Yakıt yol | - |
| Yakıt ortalaması | 13.2 l/100km |