Genel bilgi
| Yıl | 2000 - 2002 |
| Marka | Mercedes-Benz |
| Motor | S 320 CDI (197 HP) |
| Vücut tipi | Sedan |
| model | S-klasse (W220) |
| Kapılar | 4 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 5038 mm |
| Genişlik | 1855 mm |
| Yükseklik | 1444 mm |
| Dingil açıklığı | 2965 |
| Ağırlık | 1444 kg |
| maksimum genişlik | 2380 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 3222 |
| Motor kw | 144 kw |
| Motor hp | 193 hp |
| dönme momenti | 144 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Common rail |
| Silindirler | 6 |
| Silindir çapı | 88 mm |
| Silindirlerde valflar | 4 |
| Gears | - |
| Yakıt | Diesel |
| Yakıt Kapasitesi | 88 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 225/60R16V |
| Tekerlekler | 7.5J |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 230 km/h |
| Hızlanma | 8.8 s |
| Yakıt kasabası | 11.4 l/100km |
| Yakıt yol | 6 l/100km |
| Yakıt ortalaması | - |