Genel bilgi
| Yıl | 2002 - 2005 |
| Marka | Mercedes-Benz |
| Motor | S 600 Lang (500 HP) |
| Vücut tipi | Sedan |
| model | S-klasse (W220) |
| Kapılar | 4 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 5163 mm |
| Genişlik | 1855 mm |
| Yükseklik | 1444 mm |
| Dingil açıklığı | 3085 |
| Ağırlık | 1444 kg |
| maksimum genişlik | 2590 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 5513 |
| Motor kw | 367 kw |
| Motor hp | 492 hp |
| dönme momenti | 367 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 12 |
| Silindir çapı | 82 mm |
| Silindirlerde valflar | 3 |
| Gears | - |
| Yakıt | A-95 |
| Yakıt Kapasitesi | 62 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 245/45 R 18 - 265/40 R 18 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 250 km/h |
| Hızlanma | 4.9 s |
| Yakıt kasabası | 23.1 l/100km |
| Yakıt yol | 10.8 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 14.8 l/100km |