Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1990 - 1992 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 1.4i (90Hp) 4WD |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | 33 (907A) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4075 mm |
| Πλάτος | 1615 mm |
| Υψος | 1350 mm |
| Μεταξόνιο | 2475 |
| Βάρος | 1350 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1350 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1351 |
| Κινητήρας kw | 66 kw |
| Κινητήρας hp | 88 hp |
| Ροπή | 66 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 80 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 165/70 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 178 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.8 l/100km |