Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1990 - 1994 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 1.7 16V (907.B1G) (132 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | 33 Sport Wagon (907B) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4200 mm |
| Πλάτος | 1615 mm |
| Υψος | 1350 mm |
| Μεταξόνιο | 2475 |
| Βάρος | 1350 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1440 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1712 |
| Κινητήρας kw | 97 kw |
| Κινητήρας hp | 130 hp |
| Ροπή | 97 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/60 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |