Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1990 - 1992 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 1.7 i.e. 4x4 (907.B1E) (107 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | 33 Sport Wagon (907B) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4200 mm |
| Πλάτος | 1615 mm |
| Υψος | 1350 mm |
| Μεταξόνιο | 2475 |
| Βάρος | 1350 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1455 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1712 |
| Κινητήρας kw | 78 kw |
| Κινητήρας hp | 105 hp |
| Ροπή | 78 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/60 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 185 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.1 s |
| Πόλη καυσίμων | 10.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.7 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.6 l/100km |