Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1984 - 1986 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 1.5i (90Hp) 4WD |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | 33 Sportwagon (905A) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4199 mm |
| Πλάτος | 1608 mm |
| Υψος | 1379 mm |
| Μεταξόνιο | 2479 |
| Βάρος | 1379 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1410 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1490 |
| Κινητήρας kw | 66 kw |
| Κινητήρας hp | 88 hp |
| Ροπή | 66 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 84 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 165/70 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 179 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.9 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |