Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2005 - 2005 |
| Μάρκα | BMW |
| Κινητήρας | 330Cd (204Hp) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | 3er Cabrio (E46) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4488 mm |
| Πλάτος | 1757 mm |
| Υψος | 1370 mm |
| Μεταξόνιο | 2725 |
| Βάρος | 1370 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2025 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2993 |
| Κινητήρας kw | 150 kw |
| Κινητήρας hp | 201 hp |
| Ροπή | 150 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 84 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 63 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/55 R16 |
| Τροχοί | 7J X 16 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |