Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | BMW |
| Κινητήρας | 318i (143 Hp) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | 3er Coupe (E92) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4612 mm |
| Πλάτος | 1781 mm |
| Υψος | 1394 mm |
| Μεταξόνιο | 2759 |
| Βάρος | 1394 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1995 |
| Κινητήρας kw | 105 kw |
| Κινητήρας hp | 141 hp |
| Ροπή | 105 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 84 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.1 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |