Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2006 - 2008 |
| Μάρκα | BMW |
| Κινητήρας | 330xd (231Hp) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | 3er Coupe (E92) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4580 mm |
| Πλάτος | 1782 mm |
| Υψος | 1395 mm |
| Μεταξόνιο | 2760 |
| Βάρος | 1395 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2993 |
| Κινητήρας kw | 169 kw |
| Κινητήρας hp | 226 hp |
| Ροπή | 169 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 84 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 61 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/45 R17 91W RSC |
| Τροχοί | 8J x 17 LM |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h |
| Επιτάχυνση | 6.6 s |
| Πόλη καυσίμων | 8.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.5 l/100km |