Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1981 - 1984 |
| Μάρκα | BMW |
| Κινητήρας | 315 (75 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 3er (E21) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4355 mm |
| Πλάτος | 1610 mm |
| Υψος | 1360 mm |
| Μεταξόνιο | 2536 |
| Βάρος | 1360 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1440 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1573 |
| Κινητήρας kw | 55 kw |
| Κινητήρας hp | 74 hp |
| Ροπή | 55 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Carburetor |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 84 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 58 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 165SR13, 185/70SR/HR13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 154 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | 6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |