Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1987 - 1990 |
| Μάρκα | BMW |
| Κινητήρας | 320is (192Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 3er (E30) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4325 mm |
| Πλάτος | 1645 mm |
| Υψος | 1360 mm |
| Μεταξόνιο | 2570 |
| Βάρος | 1360 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1565 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1990 |
| Κινητήρας kw | 141 kw |
| Κινητήρας hp | 189 hp |
| Ροπή | 141 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 84 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |