Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1994 - 1998 |
| Μάρκα | BMW |
| Κινητήρας | 320i (150Hp M52) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 3er (E36) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4433 mm |
| Πλάτος | 1698 mm |
| Υψος | 1393 mm |
| Μεταξόνιο | 2700 |
| Βάρος | 1393 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1745 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1991 |
| Κινητήρας kw | 110 kw |
| Κινητήρας hp | 147 hp |
| Ροπή | 110 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 80 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 65 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/60 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 214 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.9 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.6 l/100km |