Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - - |
| Μάρκα | BMW |
| Κινητήρας | 320d (177HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | 3er Touring (E91) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4520 mm |
| Πλάτος | 1817 mm |
| Υψος | 1418 mm |
| Μεταξόνιο | 2760 |
| Βάρος | 1418 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2045 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1995 |
| Κινητήρας kw | 130 kw |
| Κινητήρας hp | 174 hp |
| Ροπή | 130 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 84 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 61 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/55 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 228 km/h |
| Επιτάχυνση | 8.1 s |
| Πόλη καυσίμων | 6.1 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.2 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 4.9 l/100km |