Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1979 - 1985 |
| Μάρκα | Cadillac |
| Κινητήρας | 4.1 V8 (135 Hp) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | Eldorado VI |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5200 mm |
| Πλάτος | 1810 mm |
| Υψος | 1380 mm |
| Μεταξόνιο | 2900 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4100 |
| Κινητήρας kw | 99 kw |
| Κινητήρας hp | 133 hp |
| Ροπή | 99 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 88 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |