Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1962 - 1970 |
| Μάρκα | GAZ |
| Κινητήρας | 2.4 (76 Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 22B |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4810 mm |
| Πλάτος | 1800 mm |
| Υψος | 1620 mm |
| Μεταξόνιο | 2700 |
| Βάρος | 1620 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2445 |
| Κινητήρας kw | 56 kw |
| Κινητήρας hp | 75 hp |
| Ροπή | 56 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Carburetor |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 92 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-80 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 7.10-15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 120 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 11 l/100km |