Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1976 - 1984 |
| Μάρκα | Lancia |
| Κινητήρας | 1600 (101 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Beta Coupe (BC) |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3995 mm |
| Πλάτος | 1650 mm |
| Υψος | 1285 mm |
| Μεταξόνιο | 2350 |
| Βάρος | 1285 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1585 |
| Κινητήρας kw | 74 kw |
| Κινητήρας hp | 99 hp |
| Ροπή | 74 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 84 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 178 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |