Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1999 - - |
| Μάρκα | Lancia |
| Κινητήρας | 2.0 20V (150 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Lybra (839) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4466 mm |
| Πλάτος | 1743 mm |
| Υψος | 1462 mm |
| Μεταξόνιο | 2593 |
| Βάρος | 1462 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1870 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1998 |
| Κινητήρας kw | 110 kw |
| Κινητήρας hp | 147 hp |
| Ροπή | 110 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 5 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.6 s |
| Πόλη καυσίμων | 13.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.8 l/100km |