Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1992 - 1997 |
| Μάρκα | Oldsmobile |
| Κινητήρας | 2.2 i (122 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Cutlass Ciera |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4834 mm |
| Πλάτος | 1766 mm |
| Υψος | 1375 mm |
| Μεταξόνιο | 2664 |
| Βάρος | 1375 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2190 |
| Κινητήρας kw | 89 kw |
| Κινητήρας hp | 119 hp |
| Ροπή | 89 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 89 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 63 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/75 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.6 l/100km |