Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2006 - - |
| Μάρκα | SEAT |
| Κινητήρας | 2.0 TDI (140 HP) DSG |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Toledo III (5P) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4458 mm |
| Πλάτος | 1768 mm |
| Υψος | 1568 mm |
| Μεταξόνιο | 2578 |
| Βάρος | 1568 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2089 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1968 |
| Κινητήρας kw | 103 kw |
| Κινητήρας hp | 138 hp |
| Ροπή | 103 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/55 R16 |
| Τροχοί | 6.5 J X 16 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 201 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.9 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |