Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2012 - - |
| Μάρκα | SEAT |
| Κινητήρας | 1.2 TSI (85Hp) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Toledo IV |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4482 mm |
| Πλάτος | 1706 mm |
| Υψος | 1461 mm |
| Μεταξόνιο | 2602 |
| Βάρος | 1461 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1621 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1197 |
| Κινητήρας kw | 62 kw |
| Κινητήρας hp | 83 hp |
| Ροπή | 62 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 71 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/60 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 183 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 6.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.1 l/100km |