Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2013 - |
| Μάρκα | Suzuki |
| Κινητήρας | Sport 1.6 MT (136 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Swift IV Facelift Hatchback 3 doors |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3850 mm |
| Πλάτος | 1695 mm |
| Υψος | 1510 mm |
| Μεταξόνιο | 2430 |
| Βάρος | 1510 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1480 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 874 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1586 |
| Κινητήρας kw | 100 kw |
| Κινητήρας hp | 134 hp |
| Ροπή | 100 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 78 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 42 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | Euro 5 |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/45R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 195 km/h |
| Επιτάχυνση | 8.7 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |