Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2004 - - |
| Μάρκα | Suzuki |
| Κινητήρας | 1.3 DDiS (70 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Swift IV |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3695 mm |
| Πλάτος | 1690 mm |
| Υψος | 1500 mm |
| Μεταξόνιο | 2380 |
| Βάρος | 1500 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1525 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1248 |
| Κινητήρας kw | 51 kw |
| Κινητήρας hp | 68 hp |
| Ροπή | 51 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 69,6 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/60 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 165 km/h |
| Επιτάχυνση | 14.2 s |
| Πόλη καυσίμων | 5.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |