Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2004 - - |
| Μάρκα | Suzuki |
| Κινητήρας | 1.3i 4WD (92HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Swift IV |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3695 mm |
| Πλάτος | 1690 mm |
| Υψος | 1500 mm |
| Μεταξόνιο | 2380 |
| Βάρος | 1500 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1485 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1328 |
| Κινητήρας kw | 67 kw |
| Κινητήρας hp | 90 hp |
| Ροπή | 67 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 78 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 165/70 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 175 km/h |
| Επιτάχυνση | 11 s |
| Πόλη καυσίμων | 8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |