General information
| Year | 2002 - - |
| Brand | Lancia |
| Engine | 2.4 JTD (150 HP) |
| Body type | Wagon |
| Model | Lybra SW (839) |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
Body Features
| Length | 4466 mm |
| Width | 1743 mm |
| Height | 1470 mm |
| Wheelbase | 2593 |
| Weight | 1470 kg |
| Max width | 1935 kg |
| Boot capacity | - |
Engine Transmission
| Engine | 2387 |
| Engine kw | 110 kw |
| Engine hp | 147 hp |
| Torque | 110 N*m/rpm |
| Fuel supply | Common rail |
| Cylinders | 4 |
| Cylinders diameter | 82 mm |
| Valves in cylinders | 2 |
| Gears | 5 |
| Fuel | Diesel |
| Fuel capacity | 420 liters |
| Eco standart | - |
Chassis
| ABS | Yes |
| Front brakes | - |
| Rear brakes | - |
| Tires | 195/65 R15 |
| Wheels | - |
Running Features
| Max speed | 205 km/h |
| Acceleration | 9.7 s |
| Fuel town | 9.2 l/100km |
| Fuel road | 5.5 l/100km |
| Fuel average | 6.9 l/100km |
2 years ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
12 days ago
11 days ago
9 days ago
9 days ago